Maksunvalvonta siirtyy Visma Finance Solutions Oy:lle

Orca Helsinki ry aloittaa yhteistyön Visma Finance Solutions Oy:n kanssa 1.10.2021 alkaen. Visma tarjoaa seuralle leveämpiä hartioita maksunvalvonnan asiantuntijana. Uudistus koskee kaikkia MyClubin kautta lähetettäviä laskuja 1.10. alkaen.

Seuran laskut ohjautuvat jatkossa automaattisesti Visman maksuvalvontajärjestelmään. Visma hoitaa maksuvalvonnan, mahdolliset maksumuistutukset ja tarvittaessa perintätoimet seuran puolesta. Laskut luodaan vanhaan tapaan ja lähetetään edelleen sähköpostitse seuran toimesta Myclubin kautta.

Mikäli tarvitset lisää maksuaikaa laskuille, olethan matalalla kynnyksellä yhteydessä Orcan toiminnanjohtajaan ennen laskun erääntymistä. Maksukehotuksen saatuasi hoidat laskutukseen liittyvät asiat suoraan Visman kanssa (yhteystiedot laskulla). Huomioi 1.10. jälkeen tulevissa laskuissa muuttunut tilinumero. On tärkeää maksaa lasku aina laskulla näkyvälle pankkitilille ja laskun viitenumerolla. Muistutus- ja perintäkulut Visma perii aina velalliselta.